Tajemnice budowania zaangażowania pracowników na odległość – co działa, czego unikać?

Case Study:

Nowa rzeczywistość zmieniła formę pracy w wielu firmach na zdalną, bądź hybrydową. Z jednej strony może być to formą benefitu dla pracownika, z drugiej stawia pracodawcę przed nowymi wyzwaniami: jak motywować pracownika zdalnie, jak utrzymać Team spirit i budować wzrost zaangażowania, który – jak wiemy – bezpośrednio przekłada się na efektywność i zyski firmy.

Badania potwierdzają, że wiele firm zamierza kontynuować pracę zdalną pracowników również po zakończeniu pandemii, mając jednocześnie obawy, że brak regularnego bezpośredniego kontaktu pracowników ze sobą osłabi poczucie przynależności do zespołu i odbije się na jakości pracy oraz wynikach finansowych firmy. 

Jak więc radzić sobie z nową rzeczywistością, jak motywować i angażować pracowników? W jaki sposób wspierać pracę zespołową gdy kontakty bezpośrednie są utrudnione? Jak nadal budować dobre relacje z klientami zewnętrznymi? Co robić a czego unikać? W naszym wystąpieniu podzielimy się doświadczeniami, jakie sprawdziły się w naszej firmie w zakresie wsparcia zaangażowania naszych pracowników.

Pokażemy jak w nowej rzeczywistości motywujemy do pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Naszym celem jest stworzenie takich warunków pracy zdalnej, aby nasi pracownicy cały czas mieli poczucie wsparcia i troski ze strony firmy i nie tracili poczucia przynależności.

Magdalena Jankowska

HR Country Groul Leader, North-East Europe w firmie O-I SA.

Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu Departamentami Personalnymi oraz realizacji projektów doradztwa personalnego i szerokorozumianych usług HR. Z wykształcenia Iberystka. Zna biegle kilka języków obcych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując kilkanaście lat w międzynarodowych korporacjach, m.in. na stanowisku HR Managera w Nestle Waters Polska oraz Dyrektora Personalnego w Groupama SA., gdzie realizowała także strategię wejścia firmy i marki Proama na rynek polski. W lipcu br z powodzeniem zakończyła projekt start-up’u  Centrum Usług Wspólnych na Europę w strukturach Owens Illinois. Realizowała szkolenia dla biznesu, sesje coachingowe , projekty z zakresu change managementu oraz HR networkingu na terenie Polski, jak również zagranicą.

Praca nad rozwojem kapitału ludzkiego jest dla niej pasją, dlatego od lat już z powodzeniem realizuje projekty w obszarze HR.

Dawid Łapa

HR Biznes Partner

logo O-I ciemniejsze
Tags: No tags

Comments are closed.